
Producent
Rozmiar koła
Typ zawieszenia
Rozmiar koła
Materiał ramy
Producent silnika
Pojemność Baterii
Cena
-
od
do
Elektryczne rowery od kilku lat są praktyczną alternatywą dla tradycyjnych – napędzanych wyłącznie siłą ludzkich mięśni – jednośladów. Skąd bierze się ich popularność? Ile kosztują oraz czym kierować się przy zakupie? Sprawdźmy.

26 499,00 zł
Cena regularna:
31 399,00 zł

22 399,00 zł
Cena regularna:
25 199,00 zł

23 999,00 zł
Cena regularna:
26 999,00 zł

9 399,00 zł
Cena regularna:
14 490,00 zł

14 999,00 zł
Cena regularna:
18 990,00 zł

19 999,00 zł
Cena regularna:
26 490,00 zł

15 999,00 zł
Cena regularna:
19 990,00 zł

17 499,00 zł
Cena regularna:
21 490,00 zł

8 449,00 zł
Cena regularna:
13 990,00 zł
Jak działa elektryczny rower?
Zasada działania jest bardzo zbliżona to klasycznych rowerów z tą różnicą, że w pojeździe znajduje się wspomaganie akumulatorowe. Nie musisz jednak z niego korzystać. Jeśli chcesz samodzielnie pedałować, możesz to robić. W sytuacji, gdy poczujesz, że tracisz siły, lub gdy zbliżasz się do stromego podjazdu, możesz załączyć wspomaganie i podróżować z ograniczoną intensywnością pedałowania. W ten sposób osiągniesz też wyższą prędkość.
Rower z napędem elektrycznym – czy to się opłaca?
Damski czy męski rower na prąd to opcja godna rozważenia. To prawda, że kosztuje nieco więcej niż rower mechaniczny. Ma jednak wiele zalet, które szczególnie docenią osoby o słabszej kondycji, starsze czy po prostu chcące wypróbować coś nowego.
Kupując rower akumulatorowy, musisz mieć świadomość, że to inwestycja, która zwróci się stosunkowo szybko. Wszystko zależy oczywiście od ceny i częstotliwości użytkowania.
Rowery ze wspomaganiem elektrycznym – korzyści
Popularność rowerów elektrycznych nie jest przypadkowa. Wiąże się ona z licznymi korzyściami z użytkowania tego typu pojazdów. O czym mowa?
- Oszczędność czasu i siły mięśni – jest to szczególnie ważne, kiedy Ci się spieszy lub musisz się odpowiednio zaprezentować. Wspomaganie na akumulator sprawi, że nie zmęczysz się tak bardzo. Rowerki elektryczne to aktywność fizyczna, podczas której można pozostać świeżym.
- Możliwość odbywania wspólnych przejażdżek przez osoby o różnej kondycji – dotychczas wyjście na rowery wiązało się z koniecznością znalezienia osoby o podobnym poziomie przygotowania fizycznego. W innym wypadku któryś z użytkowników musiał "czekać" na pozostałych. Damskie i męskie rowery z silnikiem elektrycznych to opcja dla tych, którzy chcą nadążyć za resztą.
- Radość z jazdy – teraz przy takim samym wysiłku możesz jechać szybciej i dalej. Rower elektryczny pozwoli na pokonanie większej odległości. Dzięki temu zobaczysz więcej i po prostu będziesz cieszyć się jazdą.
- Możliwość jazdy na rowerze dla osób starszych – z uwagi na wiek lub różne schorzenia niektóre osoby są zmuszone do rezygnacji z jazdy na rowerze. Napęd elektryczny umożliwia powrót do ukochanego hobby i pozwala na nowo zadbać o sprawność fizyczną.
Rowery elektryczne – na co zwrócić uwagę?
Wybierasz swój pierwszy rowerek elektryczny? Podpowiadamy, czym kierować się przy zakupie.
- Typ roweru – zastanów się, do jakich aktywności potrzebny jest Ci jednoślad. Jeśli lubisz dynamiczną jazdę po bezdrożach, podobnie jak w tradycyjnej wersji najlepiej sprawdzi się elektryczny MTB. Jeżeli uważasz, że będziesz dużo jeździć po utwardzonych nawierzchniach, wybierz rower trekkingowy z napędem elektrycznym.
- Pojemność baterii – zależność jest prosta, im większa pojemność, tym dłużej możesz jeździć bez ładowania. Pamiętaj jednak, że wraz z pojemnością baterii, rośnie też cena samego roweru. Pojemności zwykle mieszczą się w zakresie od około 300Wh do 1000Wh.
- Silnik – jednostka akumulatorowa o wyższej mocy będzie efektywniej przyspieszać. Lepiej też sprawdzi się przy pokonywaniu wzniesień. Liczba Wattów przekłada się na skuteczność asysty pedałowania. Oczywiste jest, że mocniejszy silnik potrzebuje więcej prądu, dlatego dużo szybciej zużywa energię z baterii.
- Materiał, z którego wykonana jest rama – tak jak w konstrukcjach tradycyjnych do wyboru jest: stal, aluminium i włókno węglowe. Stal jest rzadziej używana. Obecnie najpopularniejszym materiałem jest aluminium. Ma ono doskonały stosunek jakości i masy do ceny. Z kolei włókno węglowe zarezerwowane jest dla elektryków z najwyższej półki.
- Podzespoły – elementy uznanych na rynku producentów gwarantują jakość, niezawodność i bezpieczeństwo użytkowania. Podnoszą jednak cenę całego zestawu, dlatego dobrym wyjściem jest kompromis, polegający na zastosowaniu najlepszych podzespołów w najistotniejszych obszarach i użyciu tańszych komponentów tam, gdzie ich jakość nie wpłynie na użytkowanie roweru.
Ile kosztuje rower elektryczny?
Jako sklep oferujący rowery elektryczne wiemy, że zakres cen jest dość duży. Na elektryka trzeba przeznaczyć od około 8 do ponad 20 tysięcy złotych.