Wczytuję dane...
Model: Yakima FoldClick 3
Gwarancja: 5 lat
Realizacja zamówienia: 24 godziny
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Yakima

Platforma rowerowa Yakima FoldClick 3 to propozycja amerykańskiej firmy Yakima przeznaczona do przewożenia rowerów za samochodem, na haku holowniczym. Bagażnik rowerowy FoldClick 3 jest wykonany z najwyższą starannością, wyróżnia go również nowoczesny design, a także niewielka waga (16,5 kg). Tę platformę rowerową łatwo przechować, wyposażona jest w składane światła oraz podstawki na koła.

Bagażnik rowerowy Yakima FoldClick 3 - rozwiązania techniczne

 

Bagażnik rowerowy na hak Yakima FoldClick 3 jest komfortowym i bezpiecznym sposobem na zabranie rowerów w podróż.

Jego prostota użytkowania sprawia, że szybko i małym nakładem sił zamocujesz bagażnik na hak pojazdu. Jest bardzo lekki, w porównaniu do podobnych produktów, waży jedynie (16,5 kg).

Tę platformę rowerową na hak wyróżnia bardzo prosty montaż. Wielu naszych Klientów twierdzi, że najprostszy, z jakim się zetknęli. Warto podkreślić, że równie łatwo można na tym bagażniku umieścić rowery – nie potrzebujesz do tego żadnych narzędzi. Nałóż platformę rowerową Yakima FoldClick 3 na hak, zielona lampka zasygnalizuje, że możesz bezpiecznie załadować rowery.

Największa na rynku odległość między ramionami uchwytów na rowery oraz różna wysokość ich rozmieszczenia daje Ci pewność, że kierownice ani pedały nie będą się ze sobą zderzać i są chronione przed wzajemnym uszkodzeniem. Możesz być spokojny, że Twój samochód i rowery są bezpieczne także w czasie jazdy po nierównym terenie, gdyż bagażnik umieszczony jest relatywnie wysoko.

Platformy rowerowe Yakima FoldClick dają możliwość transportu rowerów elektrycznych (o wadze jednego roweru do 30 kg), maksymalna nośność produktu to 60 kg.

Podstawki na opony pozwalają na umieszczenie w nich rowerów z oponami do szerokości 100mm (4”), natomiast cały bagażnik można odchylić i mieć dostęp do walizek lub toreb podróżnych przy zamocowanych rowerach. Mechanizm odchylania platformy jest wyposażony w pedał, po którego naciśnięciu w prosty i wygodny sposób będziesz mógł sięgnąć do rzeczy umieszczonych w bagażniku.

Kolejnym atutem bagażnika rowerowego na hak Yakima FoldClick 3 jest możliwość złożenia go, kiedy go nie używasz. Zyskuje on wtedy wymiary walizki, a Ty komfortowo przechowasz go w bagażniku auta lub np. w garażu.

Jeżeli potrzebujesz akcesoriów do niniejszej platformy, możesz zaopatrzyć się w:

pokrowiec, dodatki umożliwiające powieszenie nieużywanego bagażnika na ścianie garażu, a także rampę, która ułatwi wjazd rowerem na platformę Yakima. 

 

Bagażnik rowerowy na hak Yakima FoldClick 3 – zestawienie cech bagażnika rowerowego

 

 • najprostszy montaż na rynku

 • zabezpieczenie uchwytu na kuli haka, kontrolka informacyjna

 • kompaktowy rozmiar i niewielka waga, tylko 16.5 kg

 • ładowność całkowita - 60 kg

 • możliwy transport rowerów elektrycznych (do 30 kg/szt.)

 • 5 lat gwarancji

 • wszystkie trzy zamontowane rowery są zabezpieczone w odrębnym uchwycie

 • bezpieczna odległość między rowerami zapewnia ochronę przed ich uszkodzeniami

 • w zestawie znajdują się dwa kluczyki

 • łatwy dostęp do części bagażowej samochodu przy założonych na platformie rowerach, można ją odchylić bez zdejmowania rowerów

 • mieści rowery o oponach do szerokości 100 mm(4’’)

 • możliwość dokupienia akcesoriów do powieszenia bagażnika na ścianie, pokrowca, rampy ułatwiającej wjazd roweru na platformę

 

 

 

Porady i uwagi:

Przy podejmowaniu decyzji o zakupie platformy rowerowej na hak musimy zwrócić uwagę na to do jakiej wagi rowerów jest ona przystosowana, czy ma możliwość transportu rowerów z napędem elektrycznym – jeśli jest taka potrzeba, oraz na największą przewagę platformy rowerowej - czy ma możliwość rozbudowy o dodatkowe stanowisko rowerowe – z platformy umożliwiającej przewóz 2 rowerów robimy platformę na 3 rowery, lub z platformy umożliwiającej przewóz 3 rowerów robimy platformę na 4 rowery. Ze względu na obciążalność haka w samochodzie nie ma obecnie możliwości przewożenia większej ilości rowerów niż 4 sztuki.

Zwracamy uwagę na możliwość uchylenia platformy z zamocowanymi rowerami oraz w jakim stopniu się ona uchyla, aby nie ograniczać sobie dostępu do bagażnika w samochodzie. Ze względów konstrukcyjnych haków samochodowych oraz samych konstrukcji tylnej klapy odchylenie platformy może być niewystarczający do jej otwarcia.

Pamiętamy że po zakupie platformy rowerowej musimy zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną w wydziale komunikacji. Obecny koszt takiego rozwiązania to 52.5 PLN. Dodatkowo zwróćmy uwagę na rodzaj instalacji elektrycznej haka. Obecnie większość platform rowerowych posiada instalację 13 pin, w związku z czym aby wykorzystać wszystkie światła w platformie również instalacja samochodu powinna być w wersji 13 pin. Dodatkowo informujemy, że samochody z USA często posiadają kulę haka, która nie jest zgodna z produktami europejskimi.

Po założeniu platformy rowerowej zwracamy uwagę iż nasz samochód został wydłużony co może nam ograniczać parkowanie oraz co bardzo istotne bardzo często w samochodzie odłączają się tylne czujniki parkowania, w związku z czym nie będą one informowały o przeszkodach z tyłu auta.

Dobrze jest też sprawdzić w jakim stopniu nasz samochód obniżył się na tylnym zawieszeniu (po załadunku 4 rowerów – około 60 kg + platforma około 20 kg + bagaż dla minimum 4 osób) może się okazać że jest to zbyt dużo dla naszego samochodu co może być odczuwalne na nierównościach drogi, zjazdach z progów spowalniających, krawężników.


<div class="fb-page" data-href="https://www.facebook.com/NegraSport" data-tabs="timeline" data-width="" data-height="" data-small-header="false" data-adapt-container-width="true" data-hide-cover="false" data-show-facepile="true"><blockquote cite="https://www.facebook.com/NegraSport" class="fb-xfbml-parse-ignore"><a href="https://www.facebook.com/NegraSport">Negra Sport