loadingimg

Wczytuję dane...
 • Rejestracja

Logowanie za pomocą kont zewnętrznych:

Archiwum
 • 2017
 • 2016
Rower dla kobiety – nie tylko miejska damka
 • Niegdyś na rynku dostępne były tylko miejskie rowery damskie, zwane popularnie „damkami”. Obecnie spotykamy się także z innymi rodzajami jednośladów przystosowanych do potrzeb kobiet: z rowerami górskimi, trekkingowymi i szosówkami. Miłośniczki kolarstwa ucieszy zwłaszcza informacja, że na rynku coraz więcej dostępnych jest damskich rowerów górskich, które powszechnie postrzegane są jako najbardziej uniwersalne, ponieważ znakomicie sprawdzają się zarówno w trudniejszych terenach, jak i w miastach.


  Poza obniżoną górną rurą ramy, producenci wprowadzają inne innowacje do rowerów dla kobiet. Obejmują one takie aspekty, jak budowa, waga, komfort jazdy i oczywiście wygląd. Poniżej przedstawiamy wskazówki na temat tego, czym się kierować przy wyborze roweru dla pań.


  Budowa rowerów dla kobiet


  Szerokość rozstawu ramion u kobiet jest mniejsza niż u mężczyzn. Ma to swoje przełożenie na rozmiar kierownicy we wszystkich rowerach dla pań – powinna ona być węższa. Również siodełka nie mogą być takie same w jednośladach dla mężczyzna i dla kobiet. Jeśli chodzi o te drugie, wspomniany element musi być przystosowany w taki sposób, aby zapewniał odpowiedni komfort. Co ważne w rowerach dla pań rama powinna być cieńsza. Dzięki temu waga pojazdu jest mniejsza, a użytkowniczkom wygodniej się z niego zsiada.


  W damskich rowerach górskich amortyzatory mają zamontowaną stosunkowo miękką sprężynę. Dlaczego? Otóż kobiety ważą mniej niż mężczyźni, przez co nie wykorzystują potencjału amortyzatorów z twardszymi sprężynami. Poza tym w rowerach górskich dla kobiet niektórych firm stosowane są węższe opony – dzięki temu tego typu jednoślady stają się bardziej zwrotne.


  Waga roweru dla pań


  Kobiety powinny raczej wybierać rowery aluminiowe, które są lekkie i dzięki temu łatwiej je przenosić np. po schodach. Ramy wykonane z aluminium przeciętnie ważą o jeden do dwóch kilogramów mniej niż ich odpowiedniki stalowe. Warto zauważyć, że damskie rowery miejskie mogą być cięższe niż inne. Skąd ta różnica? Otóż przeważnie wyposażone są one w różnego rodzaju gadżety i dodatki: lusterka, koszyki, dekoracyjne dzwonki itp. Jeżeli więc chcemy, aby ważyły mniej, to pozbądźmy się przynajmniej części z tych akcesoriów.


  Rowery dla kobiet w ofercie firmy Negra Sport


  W sklepie Negra Sport znajdziemy różnego rodzaju rowery przystosowane do potrzeb i wymagań pań. Polecamy Państwu znakomity model Kross Lea R2 w kolorze czarno-seledynowym. Jest to rower MTB o geometrycznej konstrukcji, która zapewnia kobietom odpowiednią wygodę w trakcie jazdy. Jednoślad ten spełnia jedno z podstawowych kryteriów, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze takiego roweru – jego rama wykonana jest z aluminium. Na uwagę zasługuje sprawdzony, niezawodny amortyzator uznanej firmy SR Suntour.


  Świetnym pomysłem jest także zakup modelu Kross Evado. Należy on do linii modeli crossowych. Z pewnością ten jednoślad przypadnie do gustu paniom, które lubią szybką jazdę – nie zawiera niepotrzebnych dodatków, a opór toczenia jego opon jest niski.


2017-01-17 15:08:15